Zasloužíte si nejvýhodnější podmínky hypotéky. My vám je vyjednáme a ušetříme vám čas i peníze.

Uvádíme reálné sazby bank, dokážeme vám vyjednat výhodnější podmínky.

Garantujeme vám nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.

Námi nabízené úrokové sazby jsou dlouhodobě
pod průměrem trhu.

Zavolejte nám na 775 115 118
nebo prosím zašlete dotaz

Co je zástavce a zástavní věřitel

Zástavce je osoba (právnická či fyzická), která dává do zástavy svůj majetek. Jednat se přitom může o věc movitou (např. automobil, zemědělské stroje) i nemovitou (např. rodinný dům, kancelářská budova).

Zástavní věřitel je osoba (právnická či fyzická), která zástavci poskytuje plnění (peněžité i nepeněžité) u kterého po zástavci požaduje zástavu movité či nemovité věci.

V případě financování nemovitosti se ke vzniku vztahu zástavce – zástavní věřitel setkáte v těchto situacích.

Při poskytnutí hypotéky
S ohledem na zákon o dluhopisech, kdy hypoteční banky financují až 70 % hodnoty nemovitosti z hypotečních zástavních listů, jež musí být zajištěny nemovitostí. Podmiňují tak poskytnutí hypotéky zástavou vhodné nemovitosti. V okamžiku, kdy na katastr nemovitostí vložíte zástavní listiny, stáváte se zástavcem a banka, u které čerpáte hypotéku, přebírá roli zástavního věřitele.

Při poskytnutí půjčky na zástavu nemovitosti
V tomto případě se jedná o půjčky poskytnuté dle občanského zákoníku (89/2012 Sb.) či zákona o spotřebitelském úvěru (145/2010 Sb.), kdy od vás poskytovatel plnění (zástavní věřitel) požaduje ručení nemovitostí a vy se tak stáváte zástavcem.

Nekalá praktika, kdy úvěroví predátoři zneužívali finanční negramotnosti či finanční tísně obyvatel k tomu, aby za své plnění získali zástavu, jejíž hodnota byla mnohonásobně vyšší než dlužná částka, vedla k omezení možností brát nemovitost do zástavy. Toto omezení řeší novela zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2012.

Zpět na slovník finančních pojmů

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka

Hypotéka po říjnu

Maximální výše hypotéky

Vypočítat Chci více informací
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.