Zasloužíte si nejvýhodnější podmínky hypotéky. My vám je vyjednáme a ušetříme vám čas i peníze.

Pro získání vaší hypotéky
uděláme maximum.

Garantujeme vám nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.

Námi nabízené úrokové sazby jsou dlouhodobě
pod průměrem trhu.

Zavolejte nám na 775 115 118
nebo prosím zašlete dotaz

Na jakou hypotéku dosáhnu?

Zda dostanu hypotéku je možné si odpovědět již před samotným jednáním o hypotečním úvěru. Podmínky dané Českou národní bankou stanovují, že žadatel o hypotéku by měl mít ve svých vlastních prostředcích alespoň 20 % z ceny pořizované nemovitosti a s účinností od 1. 10. 2018 by jeho celkové zadlužení nemělo měsíčně přesáhnout 45 % jeho čistého příjmu, celková výše zadlužení pak devítinásobek jeho čistého ročního příjmu. Veškeré parametry hypotéky (jako výše úroku, maximální výše hypotéky, ... ) jsou vždy posuzovány individuálně.

Reálný příklad

Kupříkladu zájemce o hypotéku na pořízení nemovitosti za 3 miliony korun s čistým měsíčním příjmem 25 tisíc korun tak musí mít vlastních 600 000 korun na pokrytí 20% LTV. A dále si musí nastavit měsíční hypoteční splátku tak, aby nepřesáhla 45 % jeho čistého měsíčního příjmu. V jeho případě to při hypotéce na 2,4 milionu korun a průměrném úroku 2,39 % může být maximálně 11 250 korun. Musí ovšem též vědět, že pokud zvolí 20letou dobu splácení hypotéky, hypoteční splátka mu stoupne na 12 400 Kč, čímž překročí 45% limit ke svému příjmu a banka mu hypotéku neposkytne. Hypotéka se pro něj stane dostupná teprve při 25leté splatnosti, čímž se mu sníží měsíční splátka na 10 700 Kč a splní tak 45% limit.

Ideální je nemít dluhy

Výše uvedené platí ovšem jen za předpokladu, že zájemce o hypotéku není nijak zadlužen, protože každý jím splácený úvěr banka při posuzování jeho žádosti automaticky přičte k výši jeho budoucí hypoteční splátky a zahrne do 45% limitu. Ideální tak je být před žádostí o hypotéku bez jakýchkoli závazků v podobě úvěrů ze stavebního spoření, spotřebitelských úvěrů, leasingů, ale i kontokorentů nebo úvěrů na kreditních kartách, protože i ty banka při posuzování žádosti o hypotéku zohlední v bonitě žadatele o hypotéku.

Zpět na informace o hypotékách

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka