Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace

Jak prokážu příjmy pro získání hypotéky?

vydáno 6. listopadu 2011

Prokázat příjmy pro získání hypotéky lze několika způsoby. Nejjednodušší prokazování je v případě, že máte svůj bankovní účet u banky, ve které žádáte o úvěr. Banka má dostatek informací o tom, jaké jsou vaše pravidelné příjmy či výdaje.

Potvrzení o příjmu ze zaměstnání

Druhý způsob je doložení potvrzení příjmu ze zaměstnání. Pro banku je také důležité, zda nejste zrovna ve zkušební době či výpovědní lhůtě. V tomto případě vychází banka při získávání informací o vašich závazcích z bankovních a nebankovních registrů, které jsou za tímto účelem zřízené.

Prokazování příjmů u podnikatelů

Podnikatelé, či tzv. OSVČ, prokáží svůj příjem prostřednictvím aktuálního daňového přiznání a potvrzením o zaplacení daně z příjmu. Některé banky si navíc mohou vyžádat potvrzení o bezdlužnosti vůči Finančnímu úřadu, Správě sociálního zabezpečení či Zdravotní pojišťovně. Pokud při posledních daňových přiznáních děláte vše pro to, abyste měli co nejnižší daně (tzv. "optimalizujete"), můžete mít komplikovanější výchozí situaci při žádosti o poskytnutí hypotečního úvěru. V případě vysokých ročních obratů lze také uplatnit příjem procentem z ročního obratu. V této variantě však musíte počítat s drobnou přirážkou banky na úrokové sazbě.

Ostatní příjmy

Mezi ostatní příjmy lze zařadit příjmy z pronájmu, mateřské dovolené či důchody.

Zpět

Veškeré naše služby jsou zdarma!

Aktuálně zpracovaná hypotéka

Manželé Tomáš a Lenka D. kladli důraz na nízkou úrokovou sazbu.
Hypotéka do 85 %, úrok 1,64 %, splátka 9 444,- Kč, splatnost 30 let

Hypoteční zprávy

Hypotéka bez prokazování příjmů v roce 2016 – pro část zaměstnanců „povinnost“

Hypotéka bez prokazování příjmů v roce 2016 – pro část zaměstnanců „povinnost“

Úrokové sazby hypoték bez prokazování příjmů se pohybují hluboko pod úrovní úrokových… více

Partneři Hypoteční kalkulačky