Zasloužíte si nejvýhodnější podmínky hypotéky. My vám je vyjednáme a ušetříme vám čas i peníze.

Pro získání vaší hypotéky
uděláme maximum.

Garantujeme vám nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.

Námi nabízené úrokové sazby jsou dlouhodobě
pod průměrem trhu.

Zavolejte nám na 775 115 118
nebo prosím zašlete dotaz

Hypotéka nejen na chatu, auto či bez účelu

Takzvaná bezúčelová hypotéka je vždy levnější než klasický spotřebitelský úvěr. Stejně jako u klasické účelové hypotéky si dlužník může zvolit dobu fixace úrokové sazby. O bezúčelovou hypotéku mohou lidé žádat sami, ale i společně, a to i v rámci několika domácností. Řešením se může bezúčelová hypotéka stát i v momentě, kdy je potřeba konsolidovat více úvěrů do jednoho. Ve všech případech ovšem platí to, co u standardní hypotéky, totiž že je nutné bance dát do zástavy vhodnou nemovitost. Výhodou je, že banka se neptá dlužníka, na co peníze použije a pošle mu je na účet. Výhodu jsou i mimořádné splátky do 25 % úvěru ročně zdarma a nižší náklady než u klasických spotřebitelských úvěrů.

Hypotéka je lepší než spotřebák

Všechny bezúčelové hypotéky, které lze využít na libovolné účely, spojuje stejná podmínka jako u klasické hypotéky, kterou je zajištění úvěru vhodnou nemovitostí. Pokud současně s tímto úvěrem čerpá dlužník klasickou hypotéku nebo se ji chystá čerpat nesmí celkové zatížení nemovitosti oběma úvěry překročit 90 % zástavní hodnoty nemovitosti. Podmínku zastavit nemovitost nelze obejít. Je přitom jedno, jestli se jedná o pozemek, byt nebo dům.

Výše bezúčelových hypoték se pohybuje od sta tisíc do přibližně deseti milionů korun, záleží na podmínkách konkrétní bankovní či nebankovní instituce. Splácet úvěr je možné tři, dvacet a ve výjimečných případech i více let. Bezúčelová hypotéka bývá poskytována většinou do výše 60 až 70 % z ceny zastavené nemovitosti. Pokud zájemce vlastní byt v hodnotě dvou milionů korun, může počítat nanejvýš s částkou 1 400 000 Kč. Pokud vlastní více nemovitostí, může jimi ručit hromadně a úvěr tak navýšit. Úvěr přitom často získá i bez nutnosti doložení příjmů, stejně tak předčasné splacení bývá oproštěno od sankce. Oproti spotřebitelským úvěrům je bezúčelná hypotéka finančně výhodnější a při porovnání s běžnou hypotékou se jeví jako velké plus, že peníze budete mít po uzavření smlouvy na účtu pěkně vcelku. Pokud navíc potřebujete půjčit méně než půl milionu korun, nemusíte dokládat ani znalecký posudek, který určí hodnotu zastavené nemovitosti.

Bezúčelovou hypotéku ovšem nelze získat, pokud člověk nemá nemovitost potřebnou k zajištění úvěru. Použít přitom nelze družstevní či obecní byt.

Hypotéky lidé v praxi využívají často i na pořízení nemovitosti k rekreaci. V tomto případě je důležitý odhadce, který určí, zda nemovitost splňuje či nesplňuje podmínky celoročního užívání. V praxi to znamená, že jakmile má nemovitost číslo popisné, tak zpravidla splňuje podmínky celoročního užívání. Pokud má jen číslo evidenční, podmínky celoročního užívání splňovat zřejmě nebude, i když ani to vždy nemusí platit. Ve chvíli, kdy je splněna podmínka celoročního užívání, lze u některých bank načerpat hypotéku klidně i do 90 % zástavní hodnoty pořizované nemovitosti, přičemž ale pozor – na trhu je i mnoho bank, které u rekreačního objektu žadateli o úvěr poskytnou maximálně 70 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Zpět na informace o hypotékách

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka