Zasloužíte si nejvýhodnější podmínky hypotéky. My vám je vyjednáme a ušetříme vám čas i peníze.

Pro získání vaší hypotéky
uděláme maximum.

Garantujeme vám nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.

Námi nabízené úrokové sazby jsou dlouhodobě
pod průměrem trhu.

Zavolejte nám na 775 115 118
nebo prosím zašlete dotaz

Co je potřeba pro refinancování hypotéky?

Postup při refinancování hypotéky se skládá z několika kroků. Časově nejnáročnější je nový odhad hodnoty nemovitosti. To platí zejména při refinancování hypotéky k jiné bance. Klienti refinancují hypotéku zpravidla z důvodu snížení výše hypotéčních splátek, navýšení částky hypotéky při refinancování anebo kvůli získání výhodnějších podmínek u hypotéky.

Žádost o vyčíslení zůstatku

Tato žádost slouží jako podklad pro novou banku, aby mohla staré bance uhradit na správný účet ve správném termínu a správné výši starý hypotéční úvěr. Žádost o vyčíslení zůstatku úvěru obsahuje vyčíslení zůstatku dluhu, souhlas se splacením stávajícího hypotečního úvěru i souhlas s novým vkladem do katastru nemovitostí. O žádost o vyčíslení zůstatku se nežádá, pokud klient refinancuje hypotéku u stávající banky. V tomto případě stačí pouze s původní bankou podepsat dodatek k hypotéční smlouvě a pokračovat ve splácení. Rozhodování, zda refinancovat hypotéku u stávající nebo nové banky, může pomoci při refinancování hypotéky kalkulačka, v níž lze porovnat hypotéční nabídky více bank najednou.

Nová smlouva o hypotečním úvěru

Ve chvíli, kdy má klient výše uvedené dokumenty pro refinancování připraveny a od stávající nebo nové banky i schváleny podmínky nové hypotéky, podepíše nové hypoteční smlouvy. Každý by si měl překontrolovat správnost osobních údajů i nové parametry hypotéčního úvěru, jako je úroková sazba, délka splatnosti, fixace aj. 

Důležité jsou také podmínky i samotného čerpání nového hypotečního úvěru. Patří mezi ně v případě refinancování k nové bance i vymazání a opětná obnova zástavních smluv na katastru nemovitostí. Nutná je i vinkulace pojistné smlouvy ve prospěch nové banky.

Potvrzení o zániku zástavního práva pro katastr nemovitostí

Třetím krokem u refinancování hypotéky v době fixace k jiné bance je vystavení potvrzení stávající banky o tom, že zaniklo její zástavní právo na nemovitost. Toto potvrzení je pak nutné doručit na katastr nemovitostí a tam uhradit správní poplatek ve výši 1 000 Kč za vymazání zástavního práva staré banky z katastru nemovitostí.

Zpět na informace o hypotékách

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka