Zasloužíte si nejvýhodnější podmínky hypotéky. My vám je vyjednáme a ušetříme vám čas i peníze.

Pro získání vaší hypotéky
uděláme maximum.

Garantujeme vám nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.

Námi nabízené úrokové sazby jsou dlouhodobě
pod průměrem trhu.

Zavolejte nám na 775 115 118
nebo prosím zašlete dotaz

Co je hypotéka na pronájem?

Financování nemovitosti k pronájmu se dnes běžně realizuje hypotékou. Praxe je taková, že lidé, kteří pronajímají nemovitosti, uzavřou hypotéku na sebe, případně na své blízké. Koupě bytu na pronájem se proto řeší speciálními hypotékami určenými na nákup nemovitosti tam, kde je pořízení a pronájem bytu investice.

Koupě bytu na pronájem

Takzvané investiční byty na hypotéku lidé financují speciálními hypotečními úvěry. Od hypoték, sloužících k pořízení vlastního bydlení, se tyto úvěry liší tím, že žadatel o hypotéku může při prokazování svého příjmu uvést i část budoucích příjmů z pronajímání bytu.

Část příjmu z budoucího pronájmu u žadatele akceptují všechny banky poskytující hypotéky na investiční nemovitost. U některých bank je pevně stanoveno, jakou maximální výši tohoto příjmu započítají, jiné tento výpočet provádí na základě individuálního posouzení. Banky přitom akceptují zhruba půlku částky z celkového příjmu z pronajímání bytu.

U hypoték na pronájem je třeba počítat s vyššími úrokovými sazbami než u standardních hypoték. Některé banky v tomto případě postupují tak, že u hypoték na pronájem aplikují pevnou přirážku k úrokové sazbě, která je platná pro standardní hypotéky (ty na vlastní bydlení), jiné tyto sazby uvádějí zvlášť.

Maximální výše hypotéky vyjádřená částí ceny nemovitosti, na níž lze získat úvěr, tvoří v tuto chvíli 90 % (tj. 10 % ceny nemovitosti je potřeba hradit z jiných zdrojů). Většina bank však spíše poskytne úvěr ve výši 70 % - 85 % ceny nemovitosti. Přitom platí, že čím větší část nemovitosti bude financována hypotékou, tím bude hypotéka dražší. Například u 90% hypotéky klient banky dostane o cca 1 % vyšší úrok, než by dostal kupříkladu u 80% hypotéky.

Podmínky hypoték na investiční nemovitosti u jednotlivých bank

Banka Maximální splatnost LTV Započtená část budoucího pronájmu
Česká spořitelna 30 let 70% 50%
ČSOB 25 let 85% 50%
Expobank 30 let 80% 60%
Hypoteční banka 25 let 85% 50%
Komerční banka 15 let 70% individuálně
Raiffeisenbank 30 let 70% individuálně
Sberbank 30 let 90% 60%
Unicredit Bank 15 let 80% individuálně
Wüstenrot hypoteční banka 30 let 70% 50%
Zpět na informace o hypotékách

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka