Zasloužíte si nejvýhodnější podmínky hypotéky. My vám je vyjednáme a ušetříme vám čas i peníze.

Pro získání vaší hypotéky
uděláme maximum.

Garantujeme vám nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.

Námi nabízené úrokové sazby jsou dlouhodobě
pod průměrem trhu.

Zavolejte nám na 775 115 118
nebo prosím zašlete dotaz

Česká spořitelna a poskytování hypoték a úvěrů

Česká spořitelna a poskytování hypoték a úvěrů

Kód banky 0800

Obsah článku:

O bance Česká spořitelna

Oficiální název banky: Česká spořitelna, a.s.
Sídlo: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
IČO: 45244782
Kód banky: 0800
Bezplatná nonstop linka: 800 207 207
George (pro klienty): 956 777 438
Servis 24 (pro klienty): 956 777 956
Počet zaměstnanců: 9 746
Počet bankomatů: 1 780

Bankomat Česká spořitelna

Česká spořitelna má po České republice rozprostřeno téměř 1 800 bankomatů a transakčních terminálů, které klienti využívají na vklad hotovosti, kontroly stavu účtu, zadání platby či výběru hotovosti.

Výběr z bankomatu České spořitelna je pro klienty České spořitelna bez poplatků, stejně jako další finanční operace, které na nich a na transakčních terminálech probíhají.

Pro výběr je možné použít karty Visa, V Pay, Plus, Mastercard, Maestro, Cirrus, JCB, Diners Club International, Discover a UnionPay. Bankomaty České spořitelny nabízí výběr bankovek v hodnotě 200,500, 1 000 a 2 000 Kč, které je možné vybrat i ve skladbě bankovek podle přání klienta. Maximální hodnota výběru je 80 000 Kč.

Profil banky ve financování bydlení

  • Česká spořitelna nabízí klasické hypoteční úvěry, hypotéky bez dokazování příjmů a účelu, speciální hypotéky určené pro refinancování a hypotéku na financování bydlení za účelem pronajímání
  • Úvěry nabízí až do 90 % hodnoty nemovitosti
  • Fixace úrokové sazby může být až 10 let
  • Maximální doba splatnosti je 30 let

Česká spořitelna má bohatou síť poboček, díky kterým je snadno dostupná. Konkrétně má 415 poboček po celé republice.

Žadatele o hypotéku láká Česká spořitelna na nulové poplatky za vyřízení hypotéky a její správu, slevu 0,5 % na úrokovou sazbu v případě splácení hypotéky z aktivně využívaného účtu u České spořitelny, online vyřízení většiny podkladů k hypotéce a na 0,1% slevu na úrokovou sazbu při sjednání Pojištění schopnosti splácet.

Česká spořitelna je jednička na poli hypoték

V roce 2021 překročila Česká spořitelna milník v celkovém objemu sjednaných hypoték. Oproti roku 2020 narostl objem celkové hodnoty úvěrů o více než 80 % na 144,6 miliardy korun. Česká spořitelna si tak udržela vedoucí pozici poskytovatele hypoték v České republice.

Silné stránky banky

Jako jedna z mála bank na trhu nabízí i Česká spořitelna zvýhodněný hypoteční úvěr pro udržitelné domácnosti. Hypotéka pro budoucnost je úvěr na energeticky úsporné domácnosti, která vaši ekologickou nemovitost odmění možností splatit až 10 % hypotéky ze státní dotace, 40% slevou na pojištění nemovitosti a domácnosti a v neposlední řadě slevou na poplatcích, díky které ušetříte až 15 900 korun ročně.

Mimo to nabízí Česká spořitelna svým klientům komplexní bankovní služby. K financování bydlení mohou klienti České spořitelny využít standardní hypoteční úvěr na bydlení či na udržitelné bydlení. Pokud splní klienti podmínky udržitelné domácnosti, především tedy energetický štítek vysoké úrovně, mohou díky hypotečnímu úvěru na udržitelné bydlení dosáhnout na nižší úrokovou sazbu, výhodnější podmínky, ale i příspěvky od státu, např. z fondu Nová zelená úsporám.

Hypoteční kalkulačka česká spořitelna nabízí jednoduché kalkulace a modelace hypotéky přímo na stránkách banky.

Další produkty

Mimo hypoteční úvěry nabízí Česká spořitelna i standardní bankovní produkty. 

Mezi její základní služby patří bankovní účet. Na výběr je mezi standardním a plus účtem, mezi jehož nadstandardní služby patří výběr hotovosti zdarma v bankomatech Erste, druhou debetní kartu, druhou virtuální George kartu a jeden cizoměnový účet. 

Kombinací hypotečního úvěru a stavebního spoření je hypoúvěr od Buřinky. Dále mohou klienti zažádat o úvěr na rekonstrukci, na družstevní bydlení, spotřebitelský úvěr či na úvěr ze stavebního spoření. Stejně tak nechybí v portfoliu České spořitelny kontokorent, kreditní karta a konsolidace půjček.

Ke spoření je možné využít stavební spoření, vkladový účet, doplňkové penzijní spoření či dětskou vkladní knížku pro zajištění těch nejmenších.

Mimo standardní bankovní produkty nabízí Česká spořitelna i investice po boku zkušeného bankéře a různé možnosti pojištění.

Historie banky

Česká spořitelna je největší bankou v České republice (co do počtu klientů) a patří do nadnárodní skupiny Erste Group, která sídlí ve Vídni. Erste bank, vlastník České spořitelny, je nejstarší bankou střední Evropy. Založena byla roku 1819 za Rakouska-Uherska jako Die Erste österreichische Spar-Casse.

Die Erste österreichische Spar-Casse byla prvním peněžním ústavem na území Rakouska-Uherska. Po několika letech od svého založení začala rozšiřovat své pobočky i do dalších měst císařství. V Praze se první pobočka otevřela v den císařových narozenin, 12. února 1825. Do dalších měst Česka se spořitelna rozrostla na přelomu 50. a 60. let 19. století.

Během 20. století si pak Česká spořitelna prošla několika zkouškami od paniky klientů během 1. světové války, kdy odmítali mít své finance uloženy v bance, přes druhou světovou válku a éru komunismu, kdy byly banky zestátněné, až po devadesátá léta, kdy se zformovala jejich dnešní struktura.

Revolucí na poli internetového bankovnictví přinesla Česká spořitelna v roce 2017, kdy spustila pilotní provoz aplikace George Česká spořitelna. George aplikace slibovala analýzu finančního chování uživatele spojeného s personalizovaným doporučením banky, např. nabídnout hypoteční úvěr v případě nadprůměrné platby za nájemní bydlení apod.

Zpět na banky poskytující hypotéky

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka