Zasloužíte si nejvýhodnější podmínky hypotéky. My vám je vyjednáme a ušetříme vám čas i peníze.

Pro získání vaší hypotéky
uděláme maximum.

Garantujeme vám nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.

Námi nabízené úrokové sazby jsou dlouhodobě
pod průměrem trhu.

Zavolejte nám na 775 115 118
nebo prosím zašlete dotaz

3 způsoby, jak získat hypotéku na nemovitost v zahraničí

3 způsoby, jak získat hypotéku na nemovitost v zahraničí

20. března 2024

Hypoteční úvěr je běžně vázaný na pořízení nemovitosti, která je určena k bydlení, je zapsaná v katastru nemovitostí a nachází se na území České republiky. Ale co když si chcete pořídit nemovitost v zahraničí? Letní domek u moře, chatu v Alpách apod.? Dá se to řešit hypotékou?

O nemovitosti v zahraničí sní snad každý

Koho alespoň jednou nenapadlo, jak úžasné by bylo mít chatku na horách, kde o sníh není nouze, a letní domek u moře, kde si vychutnáte léto? Ubytování v hotelu není ani v létě ani v zimě zrovna levnou záležitostí, navíc najít to pravé ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám, také není snadné.

Kdybyste ale vlastnili nemovitost, do které se můžete vydat pokaždé, kdy se vám zachce, můžete tu trávit víkendy i dovolenou, nebo se sem později uchýlit na stáří, to je jiná. Když tam zrovna nebudete vy nebo vaši blízcí, můžete objekt pronajímat. Důvodů, proč si takovou nemovitost v zahraničí pořídit, je celá řada, jenže jak na to, když nemáte našetřeno? Možná vás to překvapí, ale koupit si byt, dům nebo chatu v zahraničí je skoro stejně snadné, jako u nás, navíc i takovou nemovitost můžete financovat pomocí hypotéky.

Hypotéka na nemovitost v zahraničí existuje

Vzdali jste se svého snu jen proto, že nemáte našetřeno dostatek financí na pořízení takové nemovitosti, a měli jste za to, že jinak se koupit nedá? Omyl! Hypotéka na nemovitost v zahraničí existuje, bance půjčku postupně splácíte, navíc si na splátky můžete přivydělat i pronajímáním takové nemovitosti. Jak ji získat? Způsoby jsou hned 3, a to:

 • Hypotéka, o kterou zažádáte v zahraničí
 • Americká hypotéka od tuzemské banky
 • Klasická hypotéka od českého poskytovatele hypoték

Jak funguje zahraniční hypotéka?

První možností, jak pořízení nemovitosti za našimi hranicemi financovat, je požádat o hypotéku tam, kde chcete nemovitost kupovat. Vše vyřešíte na jednom místě, navíc můžete ručit pořizovanou nemovitostí. Jaké mívá taková hypotéka podmínky? Zpravidla se neliší od těch u nás, musíte být dostatečně bonitní a dosáhnout požadovaného věku. I tak musíte počítat s tím, že:

 • Banka po vás může chtít prokázat bankovní historii v dané zemi.
 • Půjčí vám max. 70 % z hodnoty nemovitosti, protože v zemi nemáte bydliště.
 • Budete muset uhradit nejrůznější poplatky spojené s úvěrem a splnit další podmínky, které jsou v dané zemi stanovené.

Financování nemovitosti pomocí americké hypotéky sjednané v tuzemsku

Americká hypotéka má oproti té klasické jednu výhodu, nemusíte dokazovat, na co finance použijete. Je neúčelová, takže s financemi, které vám banka poskytne, můžete uhradit třeba právě nemovitost v zahraničí. Nabízí ji většina bank v ČR, i tady ale musíte počítat s několika zásadními faktory:

 • Ručíte za ni nemovitostí, která se nachází na území ČR.
 • Ve srovnání se spotřebitelským úvěrem získáte podstatně nižší úrok, ve srovnání s účelovou hypotékou je ale vyšší.
 • Maximální doba splácení americké hypotéky je kratší než u běžné hypotéky, což znamená vyšší splátky.
 • LTV bývá max. 70 %.

Běžná hypotéka v ČR

Většina bank poskytuje běžnou hypotéku jen na pořízení nemovitosti na našem území, není to ale pravidlem. Některé banky vám poskytnou i úvěr na bydlení v zahraničí. Stejně, jako když si sjednáte americkou hypotéku, i za tento úvěr ručíte nemovitostí na území ČR, nutně ale nemusíte být jejím majitelem zrovna vy. Stačí, když od majitele nemovitosti, kterou chcete ručit, dostanete ověřený souhlas. Co byste o běžné hypotéce na pořízení nemovitosti v zahraničí ještě měli vědět?

 • Hypotéku na nemovitost v zahraničí lze většinou získat na stavby, které jsou ve výstavbě nebo stojí.
 • Nemusíte se bát, že neporozumíte podmínkám uvedeným v cizí řeči.
 • Maximální možná půjčka je vyšší než u americké hypotéky nebo hypotéky sjednané v zahraničí.
 • Doba splácení úvěru je až 30 let.
 • Podmínky jsou podobné jako u hypotéky na pořízení nemovitosti v tuzemsku, musíte být dostatečně bonitní a splnit další stanovené podmínky.

Víte, že nejbezpečnější a nejjednodušší je hypotéka sjednaná u tuzemské banky? Podmínky jsou jasně dané a srozumitelné, jen si musíte najít poskytovatele, který takovou hypotéku nabízí a důkladně prostudovat jeho nabídku. Když něčemu nebudete rozumět, je na místě využít služeb hypotečního poradce, který vás celým procesem provede a vysvětlí vám vše, co potřebujete vědět. Může také jednotlivé hypotéky porovnat, případně vám pomoci dosáhnout na ještě výhodnější úrok. Tím vám ušetří čas i peníze.

Zpět na hypoteční zprávy

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka