You deserve the best mortgage terms. We will negotiate them for you, saving you time and money.

We'll do our best to
get your mortgage.

We guarantee you the best current terms with all mortgage banks.

The interest rates offered by us are below the market average in the long term.

Call us on +420 775 115 118
or please send a question

Hypotéku je stále možné získat i bez dokládání příjmů

Hypotéku je stále možné získat i bez dokládání příjmů

20. January 2023

Hypoteční úvěr je stále jednou z nejčastějších cest k pořízení vlastního bydlení. Jde o závazek na dlouhou dobu, splácet ji budete většinu svého produktivního života. Odrazuje vás od pokusu o její sjednání nutnost dokládat příjem? Pak vás možná potěší, že v Česku je stále možnost si hypotéku sjednat i bez dokládání příjmu.

Základem je účet u správné banky

Patříte mezi drobné živnostníky, majitele firem nebo zaměstnance v profesích jako je třeba pohostinství, kterým se na bankovním účtu sejde o poznání víc peněz, než zvládnete doložit a uvažujete o financování vlastní nemovitosti hypotékou? Pak právě pro vás může být zajímavou cestou ke splnění snu o vlastním bydlení hypotéka bez dokládání příjmu.

K tomu, abyste na takovou hypotéku dosáhli, si musíte dobře vybrat banku, u které si založíte běžný účet a ten pravidelně využívat. Podle pohybů na tomto účtu vám pak banka může poskytnout předschválenou hypotéku až do výše 7 milionů korun.

Opravdu je možné získat hypotéku bez dokládání příjmu?

Ať už banku žádáte o schválení jakéhokoli úvěru, má tato instituce povinnost prověřit si vaši schopnost úvěr splácet. Banka k tomu požaduje předložení potvrzení o příjmu u zaměstnanců, u podnikatelů pak hraje důležitou roli podané daňové přiznání. Platí to i u žádosti o hypoteční úvěr, některé banky navíc chtějí vidět několik posledních výpisů z účtu. Jenže co když nic takového doložit nemůžete?

Ani vy nemusíte házet flintu do žita, vaší záchranou může být banka, která dokáže poskytnout hypotéku právě na základě obratů na běžném účtu. Naštěstí taková u nás pořád existuje. Žádnou výši příjmů u ní nedokládáte, jen podepíšete prohlášení. Počítejte ale s tím, že i tato banka se zajímá o vaše výdaje, úvěrovou historii a platební morálku, ověří si to v úvěrových registrech.

Jak banka s obraty pracuje?

Pohyby na účtu, vaše výdaje, příjmy i hospodaření s penězi vyhodnocuje robot, je ale třeba zvolit banku, která je s obraty na běžném účtu schopna pracovat. Že takovou banku neznáte a nevíte, jak ji poznat? Nechte si poradit od hypotečních specialistů, kteří mají přehled a s výběrem banky vám rádi pomohou.

Víte, že si nemůžete založit účet a hned žádat o hypotéku bez doložení příjmu? Důležité je vytvořit si bankovní historii a účet aktivně využívat. U nově založeného účtu to trvá minimálně 6 měsíců, kdo už má účet založený z dřívějška, tomu stačí, když ho bude aktivně využívat aspoň 2 měsíce. Banka si během té doby může vytvořit představu, kolik tak zvládnete měsíčně uspořit.

Pohlídejte si, kam vaše peníze odchází

Budujete si bankovní historii potřebnou k tomu, abyste o hypotéku mohli zkusit zažádat? Kromě toho, odkud plynou vaše příjmy, se banka bude dívat také na to, kam peníze odchází. Nájemné, platby za telefonní paušál, platby energií atd. jsou normální věc, toho se bát určitě nemusíte, ale třeba taková záliba v sázení, to už problém je.

Jak vysoká může být hypotéka bez dokládání příjmů?

Už v úvodu jsme zmínili, že vám banka může předschválit limit až do výše sedmi milionů korun, další možností je předschválená splátka až do výše 30 tisíc korun. Ale pozor. Z předschváleného limitu se odečítají hypotéky, úvěry a půjčky, které už máte sjednané jinde, z předschválené splátky pak všechny vaše aktuální bankovní závazky. Myslete na to.

Back to mortgage news

We compare the offers of all mortgage banks in the Czech Republic for you

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka