You deserve the best mortgage terms. We will negotiate them for you, saving you time and money.

We'll do our best to
get your mortgage.

We guarantee you the best current terms with all mortgage banks.

The interest rates offered by us are below the market average in the long term.

Call us on +420 775 115 118
or please send a question

Komerční banka and providing of mortgages and loans

Komerční banka and providing of mortgages and loans

Kód banky 0100

Obsah článku:

O bance Komerční banka

Oficiální název banky: Komerční banka, a.s.
Sídlo: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
IČO: 45317054
Kód banky: 0100
Bezplatná nonstop linka: 800 521 521
Infolinka ze zahraničí: +420 955 559 550
Počet zaměstnanců: 8 492
Počet bankomatů: 863 (z toho 521 vkladových bankomatů) + 558 bankomatů ve spolupráci s MONETA Money Bank

Bankomat Komerční banka

Komerční banka zahájila 1. června 2022 spolupráci s MONETA Money Bank, s kterou nově sdílí bankomaty. Klienti obou bank tak získávají možnost vybrat si hotovost na místech, kde dosud nemohli. Celková síť bankomatů se Komerční bance rozšířila o 558 bankomatů na síť 1 421 bankomatů po celé České republice.

Vkladový bankomat KB se nachází na 521 místech taktéž strategicky rozmístěných po celé republice, což silně zjednodušuje vložení peněz na účet přes KB bankomat. Platba přes bankomat KB je možná stejně jako u bankomatů jiných bank.

Profil banky ve financování bydlení

  • Komerční banka nabízí klasické hypoteční úvěry, hypotéku bez dokládání příjmů a účelu, americkou hypotéku, hypotéku bez nemovitosti, kdy klient získá 3 roky na výběr nemovitosti, předhypoteční úvěr a hypotéku i s neúčelovou částí, tzv. hypotéku 2v1, která kombinuje produkt hypotečního a spotřebitelského úvěru
  • Úvěry nabízí až do 100 % hodnoty nemovitosti
  • Fixace úrokové sazby může být až 10 let
  • Maximální doba splatnosti je 30 let

Komerční banka pobočky

Komerční banka má bohatou síť poboček rozmístěných po celé České republice, konkrétně jde o 216 poboček. Hypoteční úvěr je tak možné sjednat osobně na všech pobočkách.

Silné stránky banky

Komerční banka byla sedmkrát oceněna Bankou roku a několikrát se umístila na druhém a třetím místě. Po boku České spořitelny a Raiffeisenbank tvoří trojici nejúspěšnějších bank na českém trhu.

Přidanou hodnotou hypotéky od Komerční banky je snížená úroková sazba za podmínky sjednaného pojištění od Komerční pojišťovny či vyhrazení až 800 tisíc korun nad rámec hypotečního úvěru, které klient smí použít na cokoliv, co hypotéka nekryje. Dále nabízí možnost splatit každý rok až 25 % z celkové výše hypotečního úvěru zdarma.

KB internetové bankovnictví, Moje bankovnictví, nabízí klientům správu účtu i dalších produktů, které si u Komerční banky sjednaly. Zároveň je možné v rámci internetového bankovnictví sjednat online produkty, jako je např. půjčky, platební karta, stavební a penzijní spoření či cestovní pojištění a životní pojištění.

Další produkty

Kromě hypotečních úvěrů nabízí Komerční banka standardní bankovní produkty, tj. vedení účtu, spotřebitelské úvěry, kreditní karty, investiční poradenství, různé druhy pojištění a spořící a termínované účty.

Oblíbené pojištění, které se zřizuje společně s hypotečním úvěrem, je pojištění schopnosti splácet. Za zvážení stojí i rizikové životní pojištění, které chrání rodinný rozpočet v případě úrazu či nemoci, v následnosti čehož se sníží nebo vypadne váš příjem.

Historie banky

Komerční banka byla založena těsně po pádu komunismu v Československu na začátku roku 1990. Vznikla vyčleněním obchodní činnosti ze Státní banky Československé a fungovala jako státní peněžní ústav až do roku 1992, kdy se její akcie rozprodaly v rámci kuponové privatizace.

Od roku 1995 se Komerční banka pohybuje na mezinárodním trhu a v červnu 2001 přešla pod Société Générale, která její podíl odkoupila od České republiky. Od roku 2006 patří pod Komerční banku i Modrá pyramida, kterou Komerční banka odkoupila od BHW Holding AG.

Back to banks providing mortgages

We compare the offers of all mortgage banks in the Czech Republic for you

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka