You deserve the best mortgage terms. We will negotiate them for you, saving you time and money.

We'll do our best to
get your mortgage.

We guarantee you the best current terms with all mortgage banks.

The interest rates offered by us are below the market average in the long term.

Call us on +420 775 115 118
or please send a question

How can I prove income to get a mortgage?

Prokázat příjmy pro získání hypotéky lze několika způsoby. Nejjednodušší prokazování je v případě, že máte svůj bankovní účet u banky, ve které žádáte o úvěr. Banka má dostatek informací o tom, jaké jsou vaše pravidelné příjmy či výdaje.

Potvrzení o příjmu ze zaměstnání

Druhý způsob je doložení potvrzení příjmu ze zaměstnání. Pro banku je také důležité, zda nejste zrovna ve zkušební době či výpovědní lhůtě. V tomto případě vychází banka při získávání informací o vašich závazcích z bankovních a nebankovních registrů, které jsou za tímto účelem zřízené.

Prokazování příjmů u podnikatelů

Podnikatelé, či tzv. OSVČ, prokáží svůj příjem prostřednictvím aktuálního daňového přiznání a potvrzením o zaplacení daně z příjmu. Některé banky si navíc mohou vyžádat potvrzení o bezdlužnosti vůči Finančnímu úřadu, Správě sociálního zabezpečení či Zdravotní pojišťovně. Pokud při posledních daňových přiznáních děláte vše pro to, abyste měli co nejnižší daně (tzv. "optimalizujete"), můžete mít komplikovanější výchozí situaci při žádosti o poskytnutí hypotečního úvěru. V případě vysokých ročních obratů lze také uplatnit příjem procentem z ročního obratu. V této variantě však musíte počítat s drobnou přirážkou banky na úrokové sazbě. Více se dozvíte v článku: Hypotéka OSVČ - jak mohou podnikatelé prokázat příjem

Ostatní příjmy

Mezi ostatní příjmy lze zařadit příjmy z pronájmu, mateřské dovolené či důchody.

Back to information on mortgages

We compare the offers of all mortgage banks in the Czech Republic for you

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka