Zasloužíte si nejvýhodnější podmínky hypotéky. My vám je vyjednáme a ušetříme vám čas i peníze.

Uvádíme reálné sazby bank, dokážeme vám vyjednat výhodnější podmínky.

Garantujeme vám nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.

Námi nabízené úrokové sazby jsou dlouhodobě
pod průměrem trhu.

Zavolejte nám na 775 115 118
nebo prosím zašlete dotaz

Velký přehled slev na úrokových sazbách u jednotlivých bank

Velký přehled slev na úrokových sazbách u jednotlivých bank

30. září 2015

Jak roste konkurence mezi bankovními domy, tak se jednotlivé banky více snaží žadatele o hypotéku motivovat slevami z úrokových sazeb k tomu, aby si u nich uzavřeli i další finanční produkty. Dnes Vám přinášíme jednoduchý přehled jednotlivých produktů u 12 hypotečních bank.

Na přelomu dubna a května letošního roku jste mohli díky těmto slevám snížit úrokovou sazbu až o 1,2 procentního bodu (tj. např. z úrokové sazby 3,2 % na úrokovou sazbu 2,0 %). Vzhledem k tomu, že stále můžete ušetřit i řádově tisíce korun v celkových nákladech, doporučujeme níže uvedené tabulce věnovat pozornost.

Jedinou slevou, která se neváže na žádný finanční produkt, je jednorázový bonus, v rámci kterého se Vás bude banka snažit motivovat k tomu:

  • abyste hypotéku po konci fixace úrokové sazby nerefinancovali k jiné bance
  • abyste hypotéku po konci fixace úrokové sazby nerefinancovali k jiné bance a zároveň neučinili výraznější mimořádnou splátku

 

Tento typ bonusu je relativně nový a aktuálně jej používá pouze několik bank. Je však předpoklad, že jeho využití časem poroste.

Přehled slev za sjednání jednotlivých produktů spolu s hypotékou u sledovaných bank

Banka Produkt, na který se bonus vztahuje
  běžný účet životní/úvěrové pojištění pojištění nemovitosti jednorázový bonus jiné
Komerční banka 0,50 % 0,10 % x 0,30 % x
Raiffeisenbank 1 % 0,20 % x x x
Wüstenrot hypoteční banka x 0,20 % 0,20 % x x
Unicredit bank 0,50 % 0,50 %   x 0,10 % (kreditní karta)
Expobank 0,35 % 0,10 % 0,05 % x x
Hypoteční banka 0,10 % 0,10 % x x
ČSOB 0,10 % 0,10 % x x
Česká spořitelna 0,50 % 0,20 % x 0,30 % x
mBank x 0,25 % x x x
Sberbank 0,40 % 0,20 % x x x
Equa bank 0,30 % 0,30 % x x x
GE Money Bank 0,60 % x x x x

Úrokové sazby jsou na minimu, je třeba "brát" jinde

Boj o zákazníka prostřednictvím ceny na českém hypotečním trhu očividně „zuří“ dál. V době, kdy mají banky působící v České republice na hypotečních úvěrech nižší marži než banky v sousedním Německu, je třeba hledat úspory jinde (ještě před 2 lety by měla výše uvedená tabulka minimálně o 2 sloupce méně). Jenže klesající ceny se dříve či později musí začít projevovat na kvalitě, kterou již není snadné dát do jednoduché tabulky. Výluky z úvěrového pojištění, povinnost minimálních obratů na běžném účtu (abyste jej měli zdarma), způsob vyčíslení reprodukční ceny nemovitosti a s tím spojená výše pojistného, to jsou pouze některé z parametrů, kterými se mezi sebou liší produkty jednotlivých bank. A zatímco cenu jste schopni si porovnat snadno sami, kvalitu stále doporučujeme konzultovat s nezávislými hypotečními makléři a čerpat z nezávislých zdrojů na internetu.

Informace o tom, jaké slevy banky nabízí za sjednání jednotlivých finančních produktů či za věrnost, se Vám hodí i proto, abyste byli schopni lépe porovnat nabídky jednotlivých bank.

Doporučení

Vždy se tedy zajímejte o to, jaké jsou podmínky získání uváděné úrokové sazby a rovněž vždy porovnávejte celkové náklady spojené s hypotékou, tj. splátku hypotéky i poplatky spojené s finančními produkty. Ty totiž ukáží na skutečnou výhodnost či nevýhodnost produktu dané banky.

Zpět na hypoteční zprávy

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka

Hypotéka po říjnu

Maximální výše hypotéky

Vypočítat Chci více informací
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.