Zasloužíte si nejvýhodnější podmínky hypotéky. My vám je vyjednáme a ušetříme vám čas i peníze.

Pro získání vaší hypotéky
uděláme maximum.

Garantujeme vám nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.

Námi nabízené úrokové sazby jsou dlouhodobě
pod průměrem trhu.

Zavolejte nám na 775 115 118
nebo prosím zašlete dotaz

Jaké podmínky má hypotéka se splatností 40 let?

Jaké podmínky má hypotéka se splatností 40 let?

9. března 2023

Hypotéka je závazek na dlouhé roky dopředu, její splátky ukrajují velkou část měsíčního rozpočtu rodiny. V dnešní době, kdy vše zdražuje, se každý snaží nějakou tu korunu ušetřit a mít jí takříkajíc v záloze, není tak divu, že hlavně mladí lidé, kteří si chtějí pořídit vlastní bydlení, ocení delší splatnost hypotéky. S ní je totiž spojená nižší měsíční částka. 

Banky lákají i na splatnost 40 let

Ceny nemovitostí jsou zejména ve velkých městech jako je Praha, Brno nebo Ostrava tak vysoké, že se pro spoustu mladých lidí stávají nedostupnými.

Pro představu, pořízení šedesátimetrového bytu v Praze vyjde zhruba na 5,5 milionu korun, což při financování 80% hypotékou znamená, že si potřebujete půjčit 4,4 milionu korun. K tomu, abyste takovou hypotéku získali ale potřebujete čistý roční výdělek alespoň 489 0000 Kč, a to mladí lidé na počátku pracovní kariéry prostě až na výjimky nemají.

Některé banky tak přišly s řešením, že mladým lidem nabídnou prodlouženou dobu splatnosti hypotéky, a to až na 40 let.

Podmínky hypotéky

Jaká je standardní splatnost hypotéky?

Banky si horní věkovou hranici pro splacení hypotéky určují individuálně, obecně ale platí, že čím dříve si sjednáte hypotéku, tím víc času máte na její splacení. Nejvyšší maximální věk, do kterého hypotéku musíte splatit, nabízí Wüstenrot hypoteční banka, a to 75 let. Ostatní banky vyžadují splacení hypotéky nejpozději do věku 65 až 70 let.

Víte, že když si hypotéku stihnete sjednat dříve, než oslavíte 35. narozeniny, nebudete mít žádný problém získat hypotéku s prodlouženou dobou splatnosti? Ani vy byste ale neměli sahat hned po první nabídce, i v tomto případě se totiž vyplatí porovnat nabídky hypotečních úvěrů.

Pro vás to pak znamená výrazně nižší splátku než u hypotéky se splatností například 20 let. Když si to opět ukážeme na konkrétním příkladu, u 80% hypotéky ve výši 2,7 milionů korun činí splátka u doby splatnosti 20 let 13 887 Kč, u splatnosti 40 let pak jen 8 420 Kč.

Jaké má hypotéka se splatností 40 let podmínky?

Hypoteční úvěr pro mladé do 35 let věku s prodlouženou splatností 40 let představila nedávno finanční skupina Wüstenrot, aktuálně ji nabízí i mBank a Hypoteční banka. Hypotéku s nadstandardní dobou splácení můžete splácet až do 75 let věku, získat ji mohou osoby mladší 35 let a při splnění parametrů DTI a DSTI si mohou zažádat o hypotéku až do výše 90 % LTV.

Počítat ale musí s tím, že při schvalování hypotéky se splatností delší než 31 let bude banka jejich bonitu posuzovat na splátku, která odpovídá třiceti letům splácení.

Náš tip: Hypotéku byste měli splatit ideálně pět až deset let před dosažením důchodového věku, proto si přes výběrem hypotečního úvěru dobu splatnosti dobře rozmyslete.

Ruku v ruce s tím jde i doporučení ČNB, kterým se poskytovatelé hypoték řídí a které říká, že doba splatnosti hypotéky by neměla přesáhnout horizont ekonomické aktivity člověka a životnosti hypotéky.

Zpět na hypoteční zprávy

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

ČSOB
Česka Spořitelna
Equabank
Raiffeisen bank
Wüstenrot
Hypoteční banka
MONETA Money bank
Oberbank
Sberbank
Expobank
mBank
Unicredit Bank
Komerční banka